Webshop pre úspešných kaprárov

Hľadaj
Nakupný košík
Mobile Menu ICO

07.03.2021Základ ako sa stať rybárom

Sprievodca pre začiatočníkov: Čo vedieť pred tým, ako začnete s kaprarinou?

Každý z nás pozná ten pocit, keď je v niečom nováčikom alebo začiatočníkom. Ako začať s lovom kaprov? Prvým a tým najvýznamnejším krokom je predovšetkým začať. Rozhodnutie vyskúšať novú, zaujímavú záľubu zaručene neoľutujete. V momente, keď sa rozhodnete postaviť a začať objavovať čaro kaprariny, sa môžete začať riadiť ďalšími krokmi pre začiatočníkov. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Na úvod potrebujete rybársky lístok

Rybársky lístok je vašou vstupenkou do sveta kaprárskych brehov. Majte na pamäti, že bez neho lov kaprov, či akýchkoľvek iných rýb nemožno len tak ľahko odštartovať. Počas lovu akéhokoľvek typu rýb (aj v prípade lovu kaprov) je povinnosťou každého rybára vlastniť rybársky lístok, ktorý je platný. Nemožno zabudnúť ani na platné povolenie na vykonávanie rybolovu. Lístok možno získať s platnosťou na obdobie jedného týždňa až niekoľkých rokov. Rybolov je výnimočná záľuba, pri ktorej však taktiež treba dodržiavať určité pravidlá.

Rybolov bez povolení nie je legálny

Vyhnite sa akýmkoľvek problémom a rovno na úvod svojej kaprárskej aktivity zabezpečte pre seba platný rybársky lístok. Máte tak istotu, že lov kaprov prebehne bez komplikácií a pokút. Rybolov bez lístka a povolenia vás môže dokonca dostať aj do problémov s trestným oznámením, či pobytom vo väzení.

Zvoľte to správne miesto pre lov začiatočníkov

Vaše začiatočnícke lovy kaprov sú podstatným spôsobom ovplyvňované výberom vody. Rozhodnutie o mieste, kam sa vydáte kaprárčiť počas vašich začiatkov má podstatný vplyv na schopnosť chytať kaprov. Hneď na úvod sa vôbec nemusíte vydávať na príliš rozsiahle vodné plochy.

Do akých kaprových vôd sa vydáte? Toky, vodné nádrže alebo štrkoviská?

Okrem výberu tej ideálnej vody si nezabudnite dôkladne dohľadať dátumy, kedy máte v kaprových vodách povolené loviť. Ak sa rozhodnete pre lov kaprov, máte možnosť kaprárčiť na Slovensku celoročne. Dajte si však i v tomto prípade pozor, či ste sa rozhodli pre lov v kaprových tokoch alebo vodných nádržiach a štrkoviskách, pretože toky sú pre kaprárov povolené počas celého roku, ale vodné nádrže a štrkoviská sú obmedzené len na určité obdobia v roku.

Dbajte na denný čas lovu v kaprových vodách

Ak máte zadefinované k brehom akých kaprových vôd sa vydáte, nezabudnite na povolený denný čas lovu. Je potrebné nájsť si rozpis denného času lovu v kaprových vodách, ktorý sa v závislosti od mesiacov môže trochu odlišovať.

Nájdite si parťáka

Ak nepatríte k tým, ktorí najviac oceňujú samotu a pokoj, tak si k svojej novej záľube nájdite kamaráta. Či už bude v kaprarine nováčik ako vy alebo bude skúsenejším a odovzdá vám svoje vedomosti a zručnosti, spoločne budú momenty chytania rýb plynúť zábavnejšie.

 

Na úvod sme vás obohatili o pár dôležitých aspektov kaprariny, na ktoré treba vopred dbať. Vaše kaprárske dobrodružstvo sa môže postupne odštartovať. Rozhodnutie venovať svoj čas lovu kaprov je jedným z tých, ktoré zaručene nebudete ľutovať.

  • Základ ako sa stať rybárom
  • Základ ako sa stať rybárom
  • Základ ako sa stať rybárom
Späť na aktuality